Miljøbandet Donk Klæsj er snart klar for sin andre sommerkonsert. Her fra fjorårets konsert.
Miljøbandet er et samarbeid mellom Nærøysund kulturskole og Miljøtjenesten i kommunen. De har holdt på i snart tre år og nå har de også fått et navn Donk Klæsj-bandet – oppkalt etter lyden når man slår på symbalet.
Donk Klæsj-gjengen samles hver torsdag ettermiddag sammen med kulturskolelærerne Lars Rune Sporildnes og Dag Aksel Overholt. Der øver de inn sangene som skal presenteres når de for andre år på rad inviterer til sommerkonsert i Nærøysund kulturhus.
– Vil dere høre sangene våre må dere komme på konserten. Den er åpen for alle, sier Nicole Andrea, som både spiller keyboard og synger i Miljøbandet. Hun er også en av de som skal ha soloinnslag.
Miljøbandet satser på fengende melodier, ofte på norsk, og entusiasmen er stor blant musikerne som nå gleder seg til å opptre for publikum.
Se medlemmene fortelle mer om konserten i videoen under
