Chasmine byr opp til dans i kulturskolen

Endelig ny danselærer på plass i Nærøysund kulturskole – Chasmine Fay Tangen tar over etter to års pause

Etter to år uten dansetilbud er gleden stor ved Nærøysund kulturskole: Nå er det endelig ansatt ny danselærer, og det er Chasmine Fay Tangen (26) som skal lede an når kulturskolen fra høsten av igjen åpner dørene for danseglade barn og unge.

– Etter å ha vært noen år i England føltes det naturlig å vende hjem igjen til Norge, forteller Chasmine.

 

Chasmine kommer opprinnelig fra Steinkjer, men har de siste årene bodd i Leeds i England, hvor hun fullførte sin utdanning ved Northern School of Contemporary Dance. De siste to årene har hun arbeidet som frilansdanser og stått på scenen i samarbeid med ulike kompanier i England, samtidig som hun har hatt andre jobber ved siden av.

 

– Det passet jo helt perfekt at Lars Rune sendte meg denne jobbannonsen.  Jeg hadde begynt å se meg om etter nye muligheter for å etablere meg hjemme i Norge, og da var det ekstra fint å få et konkret tips fra noen jeg kjenner. I tillegg kjenner jeg allerede folk i Nærøysund, så det føltes veldig riktig, forteller Chasmine

Det var Lars Rune Sporildnes, som jobber som sang- og dramalærer ved kulturskolen, som gjorde henne oppmerksom på stillingen.

Chasmine skal undervise både på Kolvereid og Rørvik, og gleder seg til å starte opp flere partier for ulike aldersgrupper og sjangre.

– Jeg gleder meg innmari mye til å starte i denne jobben! Det er veldig spennende å få lov til å starte opp flere partier både på Kolvereid og Rørvik. Jeg håper det er mange danseglade barn og ungdommer som har lyst til å søke seg inn på disse tilbudene, for jeg synes det er supert at en kulturskole kan ha et svært variert tilbud – der også dans er en viktig del av tilbudet, sier hun.

Dansetilbudet ved kulturskolen har tidligere vært svært populært. På det meste har opptil 180 elever deltatt, fordelt på ulike dansesjangre og aldersgrupper.

Rektor ved Nærøysund kulturskole, Brynjulf Flasnes, er svært fornøyd med å ha fått ansatt ny danselærer:

– Dette er et tilbud som har vært etterspurt lenge, og vi i kulturskolen er nå skikkelig glade for å få Chasmine med på laget. Vi gleder oss til å igjen kunne spre danseglede rundt i kommunen vår!

Kulturskolen håper nå at gamle og nye elever vil melde sin interesse, og at dansetilbudet igjen skal bli en sentral og populær del av kulturskolens mangfoldige aktivitetstilbud.

 

Du kan søke på dans eller noen av de andre tilbudene fra Nærøysund kulturskole via våre nettsider